דרך לבניית אתר באינטרנט

שתפו

בשנים האחרונות חלק גדול מהמסחר, מהאינטראקציות החברתיות ומהקורסים ותוכניות הלימוד הפך להיות מקוון. למגמה זאת נוספה העובדה שהסגרים שהוטלו עקב מגפת הקורונה הפכו את הבית למקום היחיד בו יכולנו לשהות. אם אתם רוצים להשיג נוכחות מקוונת, כדאי שתקימו אתר אינטרנט. הכנו לכם מדריך קצר שמסביר על הקמה של אתר אינטרנט למטרות שונות על ידי בוני אתרים מתחילים.

בניית סוגים שונים של אתרים באינטרנט בצורה פשוטה

בניית אתר באינטרנט רק מתחילה בהעלאת האתר לאוויר. לאחר מכן יש שורה של צעדים שיש לעשות בכדי שאתר האינטרנט שלכם יעבוד באמת. כיום הדרך הקלה ביותר לבניית אתרים היא באמצעות פלטפורמות שונות שנועדו לשם כך. באמצעות פלטפורמות אלה אפשר לבנות אתרים מסוגים שונים מאוד אחד מהשני בצורה פשוטה יחסית. סוג האתר והמטרה שלשמה הוא נבנה, יקבעו את דרך הבנייה והעיצוב של האתר. אם אתם רוצים לפתוח אתר למכירת מוצרים בצורה מקוונת, יש לעצב את האתר בצורה מסוימת. במקרה שתרצו לבנות אתר שישמש כבלוג אוכל, הבנייה כבר צריכה להיות שונה לגמרי. קבלו את כל השלבים החשובים בבניית אתרים ועל מה חשוב להקפיד בכל אחד מהם.

שימוש בפלטפורמות לבניית אתרים

בניית אתר מאפס היא משימה כמעט בלתי אפשרית לאדם שאינו מומחה בתחום. גם מתכנת מקצועי יתקשה לעמוד ברמה המקצועית שמוצעת על ידי פלטפורמות כמו וויקס או וורדפרס. פלטפורמות אלה מציעות דרך לבניית אתר באינטרנט בקלות ובפשטות. כל מה שעליכם לעשות הוא לפתוח חשבון בפלטפורמה הרצויה, ולאחר מכן תקבלו הנחיות ברורות שיעזרו לכם לבנות את האתר שלכם בצורה בסיסית. בנוסף לכך, בפלטפורמות אלה יש מדריכים שונים שיעזרו לכם בבניית הפיצ'רים המתקדמים יותר באתר שלכם. בשלב הראשוני כדאי להתחיל מהתוכנית החינמית, ורק לאחר שהאתר כבר החל להתבסס – לעבור לתוכנית מתקדמת יותר בתשלום.

קניית או בחירת דומיין וכתובת לאתר האינטרנט

דומיין הוא בעצם כתובת האתר באינטרנט. כתובת זאת היא הדרך שבה כל המבקרים באתר שלכם יגיעו אליו. בתחילה אפשר להשתמש בדומיין חינמי, אבל מהר מאוד כדאי לקנות דומיין שהיה שלכם. בעת בחירה של דומיין חשוב לשים לב למספר דברים – הדומיין צריך להיות מותאם למדינה של האתר (בדרך כלל ישראל), עליו להיות קצר ובנוסף לכך הוא צריך להיות קליט ככל האפשר. בתוכניות בתשלום של וויקס ו-וורדפרס יש אפשרות לקנות דומיין בתשלום נוסף, שיסופק לכם על ידי הפלטפורמה.

התוכן הוא המלך, איך למלא את האתר שלכם במידע

השלב הבא של הבנייה הוא מילוי של האתר שלכם בתוכן מסוגים שונים. אחד הדברים החשובים ביותר באתר אינטרנט, הוא התוכן שנמצא בין דפיו. לא לחינם הביטוי "התוכן הוא המלך", הינו נפוץ ומוכר בתחום זה. חשוב למלא את האתר בתוכן רלוונטי, עדכני וברור. בנוסף לכך, חשוב לשים לב למילות מפתח שקשורות לתוכן האתר, ולשלב אותן בצורה אורגנית בתוכן בו הן משובצות.

שיווק וקידום של אתר האינטרנט שלכם

חלק חשוב מכל בנייה של אתר אינטרנט הוא השיווק והקידום של האתר בכדי שיגיע ללקוחות רבים ככל האפשר. חלק חשוב מקידום האתר נעשה על ידי התוכן שממלאים בו. בנוסף לכך, חשוב לקדם את האתר ברשתות החברתיות הרלוונטיות, להשתמש ברשימות תפוצה שונות, וגם לפרסם בתשלום במקומות הרלוונטיים. שיווק של אתר האינטרנט הוא חלק חשוב מאוד מהבנייה שלו, מכיוון שהוא זה שיקבע לבסוף כמה לקוחות ייחשפו אליו. גם האתר הטוב ביותר לא ישיג את מטרתו, אם השיווק והפרסום שלו לא מוצלחים.

אולי יעניין אותך גם

אחסון אתרים
אחסון אתרים

אחסון אתרים

מי מאתנו אינו זקוק לשירותי אחסון אתרים? כל בעל עסק מוכרח להקם אתר כדי לפתח את שירותיו ולפרסם אותם, שהרי מרבית לקוחותיו באים דרך שורת

שיווק בנלאומי
בלוג

כשרוצים לפרוץ לשוק הבינלאומי

לא מעט חברות ישראליות מציבות לעצמן כמטרה, פריצה לשוק הבין הלאומי. הסיבה לכך לרוב נובעת מהעבודה שהשוק השיראלי, פורה ומוצלח ככל שיהיה, עדיין נחשב לשוק

דילוג לתוכן