ענף האפליקציות הינו תחום, אשר ככל תחום, מתחדש ללא הרף, בעיקר תוך היותו ענף יחסית חדש, בן כמה שנים בלבד. תחום מסוים ספציפי אשר נוטה להתחדשות מתמדת בענף האפליקציות הינו עיצוב האפליקציות. תחום העיצוב משתנה באופן תדיר וניתן לראות הוכחות מיידיות בחיפוש קליל בגוגל והשוואה בין כמה אפליקציות לפני כ-5 שנים לעיצוב אפליקציות עדכני.

תחום עיצוב האפליקציות מתפתח לא רק מטעמי אומנות בלבד, איך שהאדם רואה סימטריות, צבעים, גיאומטריה כללית באפליקציה ועוד, יכולות להשפיע באופן מודעי ותת-מודעי על הבחירה שלו, על נוחות השימוש ואפילו לעתים יכולות לחזות האם האפליקציה תצליח או לא בקרב קהל יעד מסוים. במאמר זה נציג כמה מן הטרנדים המובילים בעולם עיצוב ופיתוח האפליקציות, בואו נתחיל.

צבעים פחות חדים

עולם עיצוב האפליקציות מתחיל לאט לאט ללכת לכיוון הצבעים הפחות חדים. נטייה לצבעים עדינים הינה בניגוד לעבר – צבעים בולטים וקופצניים יותר – רגיעה כללית ותחילתה של תקופה יותר אלגנטית אשר שמה דגש על נוחות השימוש ונעימות ההסתכלות על האפליקציות השונות. אם נתבונן על כך מבחינה פסיכולוגית, צבעים חדים תופסים את התשומת לב, אך מצד שני הם גם יכולים לשמש כמטרד והפרעה. צבעים קלים, עדינים אשר משולבים היטב, עוזרים לנו להתמקד לאורך זמן רב יותר.

אנימציות

בעבר, מטרתן העיקרית של אנימציות שונות בתחום העיצוב הייתה למשוך את תשומת לב הצופה – העין שלנו מאד רגישה לתנועות, ולכן אנימציה שכללה תזוזה הייתה יכולה לתפוס את המודעות שלנו באופן יעיל וזריז. אך כיום, הטרנד העיצובי משתמש באנימציות שונות בתור כלי עיצובי נהדר וחכם להפליא – בעיקר בכדי לחסוך מקום עיצובי. כולנו מכירים את סימן הפלוס אשר יכול להתרחב ולהציג בפנינו עוד מגוון אופציות, זהו הטרנד אשר מתפתח לכיוון נוחיות המשתמש.

רקע מטושטש

רקע מטושטש הינה שיטה אשר ידועה ומוכרת למעצבים דיגיטליים כבר זמן רב, אך מתחילה לתפוס תאוצה מכובד בתחום האפליקציות השונות. טשטוש הרקע של תמונה מסוימת, עוזרת למוח להתמקד באופן מיידי על הפרט אותו אנו רוצים להבליט, כמובן שזהו טריק פרסומי מוכר, אך אפליקציות שונות כיום משתמשות בטשטוש בכדי להקל עלינו להבין את מהות הסימונים השונים באופן ממוקד וזריז יותר.

יותר דפדוף

אנו מכירים את אופציות הדפדוף מזה שנים – הזזת הדף למטה והדבר גורם לתנועה גלישה של מגוון הפרטים המוצגים, דפדוף זה חוסך מקום רב ואף הינו אלגנטי ומודרני. הטרנד החדש הינו מגוון רחב יותר של דיפדוף אשר קיים כבר היום – הזזת האצבע מצד שמאל תפתח לנו חלון גישה א', אך גלישת האצבע מצד ימין תפתח חלון שונה לחלוטין.

המאמר בחסות APP DEVIL – פיתוח אפליקציות