האינטרנט משמש כיום ככלי נוח ויעיל להכרויות. אתרי הכרויות הופכים ליותר ויותר פופולריים ומושכים אליהם גולשים רבים, גברים ונשים המבקשים להכיר בן או בת זוג באופן קל, נעים ונוח. יזמים רבים הבינו את הפוטנציאל הרווחי הטמון באתרי הכרויות: השימוש באתר הכרויות כרוך לרוב בתשלום דמי מנוי חודשיים, ובנוסף האתר יכול להרוויח מפרסומות המופיעות בו ומשירותים נלווים שונים. בניית אתר הכרויות היא נישה ייחודית בעולם של בניית אתרי אינטרנט. מדובר בפלטפורמה מורכבת הכוללת מצידה האחד תפעול ממשק ידידותי למשתמש וממשק ניהול ואדמניסטרציה נוח ופשוט עבור מפעיל האתר, מצד שני. לשם כך, יש צורך בידע ומערך כישורים השונה מזה הנדרש לבניית אתר אינטרנט רגיל. כיום ניתן לפנות לחברות מקצועיות לבניית אתרים המתמחות בבניית אתרי הכרויות, אשר ביכולתן לבנות אתר הכרויות אטרקטיבי, נוח לתפעול, איכותי, יעיל ותחרותי.

מה כולל אתר הכרויות?

בניית אתר הכרויות היא תהליך מורכב המצריך תכנון מראש. כדי להקים אתר הכרויות ישנן מספר דרישות שהאתר צריך למלא כדי להיות אתר מצליח ומשגשג, המושך אליו תנועה גדולה של גולשים. בניית האתר מתחילה בצעד בסיסי ביותר: תכנון והקמה של מערכת רישום לאתר. כדי שהאתר יוכל לצבור מאגר גדול של משתמשים, יש צורך בתכנון של מערכת הרשמה יעילה ונוחה וקלה לתפעול שתהפוך את פעולת הרישום לפשוטה ביותר עבור המשתמש. מערכת הרשמה מסורבלת או לא ברורה מספיק עלולה לגרום למשתמשים לנטוש ולעזוב, ולכן תכנון וביצוע נכון של מערכת רישום היא שלב קריטי בבניית אתר הכרויות. מערכת ההרשמה צריכה להכיל מספר גדול של קטגוריות ואופציות לבחירה אשר יאפשרו לכל משתמש לתאר את עצמו בצורה פרטנית ככל הניתן, ותכלול פרטים כמו: גיל, איזור מגורים, תעסוקה, השכלה, העדפות רומנטיות, תחביבים ועוד. כמו כן צריכה המערכת לכלול מקום להכנסת מלל אישי אשר יופיע לאחר מכן בכרטיסו של המשתמש ויעניק אפשרות של ביטוי אישי למשתמשים. חלק חשוב נוסף הוא היכולת להוסיף תמונות או אפילו קטעי וידאו קצרים הנותנים למשתמשים כלי נוסף לביטוי אישי.

כלי חשוב נוסף ומשמעותי לא פחות בכל אתר הכרויות הוא מערך החיפוש. כיוון שגולשי האתר מחפשים בני זוג על בסיס של התאמת נתונים אישיים, יש לספק להם מערכת יעילה ואמינה לחיפוש. לצורך כך יש לתכנן מערכת חיפוש חכמה, המאפשרת לחברי האתר לבצע חיפוש כללי או פרטני המבוסס על מספר גדול של פרמטרים, ומספקת תוצאות מהימנות ככל האפשר.

חלק חשוב נוסף של בניית אתר הכרויות הוא הטמעת אמצעי תקשורת עבור המשתמשים. באתרי הכרויות כיום נוהגים הגולשים לתקשר זה עם זה באמצעות צ'אטים ודואר פנימי. אתר הכרויות אמין חייב לספק לגולשיו כלים אלו ולוודא שהם מתפקדים כיאות. קשיים בתקשורת באתר הכרויות עלולים לפגוע קשות במהימנותו ולהרחיק גולשים.

המשתמשים באתרי הכרויות זקוקים למגוון כלים נוספים, כגון: עריכת פרופיל, תיעוד התכתבויות, חסימת משתמשים, הוספת מועדפים, השתתפות בפורומים, כתיבת בלוגים, דיווח על צפיות בכרטיס ועוד.

מהצד הניהולי, אתר הכרויות נדרש למערכת ניהול אחורית יעילה ונוחה לשימוש, המאפשרת לבעל האתר יכולת שימוש עצמאית לניהול האתר והמשתמשים. ממשק הניהול מצריך לרוב כלים כמו: ניהול משתמשים, חסימה או הקפאת מנויים, אישור תמונות, שליחת ניוזלטר, העלאה ועריכת תוכן, פרסום ארועים, העלאת באנרים ופרסומות וכן גביית דמי מנוי.

ניהול אתר הכרויות הוא ללא ספק עסק רווחי הטומן בחובו פוטנציאל רחב. אתרי הכרויות כיום מתעדכנים, משתנים ומשפרים את שירותיהם בנסיון להציע לגולשים חוויית גלישה טובה וייחודית כדי להתמודד עם התחרות הגדולה בתחום. כדי לבנות אתר הכרויות מצליח כדאי לפנות לחברה מקצועית ומנוסה המעניקה שירותי בניית אתרים , ובעלת ידע תכנותי ועיצובי מתאים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *