לא פעם לאנשים יש צורך בפיתוח תוכנה חדשה שתתאים באופן אידאלי לעסק שלהם, יש להם רעיון כביר עבור פיתוח אפליקציה חדשה וכדומה. במקרים אלו מתחילים לתהות איזו חברת פיתוח תוכנה תהיה הדמות האידאלית עבור הצורך שלהם, מי יכול להגשים רעיון למציאות ומי יצליח לעמוד בלו"ז ואף בתקציב הנקוב. כיון שכיום יש לא מעט בתי תוכנה וותיקים, לצד עצמאיים שרק התחילו ללמוד את התחום, קל להתבלבל, כי מצד אחד מבקשים איכות ומצד שני לא פעם גם מבקשים לחסוך בעלויות. על כן אספנו במאמר זה מגוון טיפים לטובת פנייה אל האופציה הטובה ביותר.

הפקת המרב

כאשר ניגשים לבחור בית תוכנה לטובת פיתוח תוכנה, יש לבדוק עם איזו שפה בית העסק עובד, כמה אנשי מקצוע יש בחברה, מה הניסיון, אלו פרויקטים אחרונים החברה עשתה, האם יש לחברה ניסיון באפיון מערכות מידע, מהו הליך הבקרה שנהוג להריץ במקום, איזה היקף של תמיכה המקום יודע להציע, (האם רק עזרה באפיון, או שמא החברה מלווה אתכם עד נקודת הגמר- עד הטמעת התוכנה והפצתה), מהי רמת האמינות וכדומה. לבסוף יש לשאול כמה איכות התוצאה תשפיע על שביעות הרצון שלכם, כך שאם מדובר בפיתוח שמיועד עבור בית עסק, יש לוודא שהתוצאה תהיה אידאלית עבור הצורך, כך שאכן ניתן יהיה להפיק את המרב.

שירות מתמשך

כאשר פונים לקבל שירותי פיתוח תוכנה יש לצפות מהמקצוען שיבצע גם חקר שוק, שינתח בעיות אפשריות, שיציע שירותי תחזוקה, שיתקן באגים ובאופן כללי שהוא יידע להעניק את כל השלבים הרצויים עבור השלמת המשימה בצורה הטובה ביותר. כך שהמשימה אינה מסתימת עם הפיתוח, אלא גם הלאה לאחר שהיא כבר קיימת.

חתימה

לבסוף יש להשקיע בעת החתימה עם בית תוכנה, כיוון שלא משנה כמה אותו בית תוכנה הנו גוף מוכר ובעל רזומה חיובי, תמיד עדיף שהדברים יהיו מגובים, וזאת לטובת הוספת סעיפים כגון תמיכה בעדכונים, (כך שלא יהיה צורך לשלם מחדש עבור כל עדכון פעוט), ואף על מנת שניתן יהיה להגן על הרעיון ע"י הגדרתו כפטנט, (גם כאן יידרש עזרת בית התוכנה).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *