התפתחות האינטרנט, בניית האתרים הרבים, קידומם ברשת וכו' סייעו לעסקים רבים בישראל ובחוץ לארץ לפרסם את עצמם ולהגיע לתודעת הציבור. בישראל, באופן מיוחד, צריכים בעלי העסקים השונים להתעדכן בשינויים אשר חלים בשוק ללא הפסקה, הסיבה לכך היא המצב המדיני והכלכלי הבעייתי. רק בעלי עסקים אשר נשארים מעודכנים ומשקיעים בקידום העסק באופן שוטף יוכלו להתמודד עם משברים מדיניים ולשרוד את עידן התחרות.

באמצעות האינטרנט מצליחים בתי עסק רבים לשפר את התדמית שלהם, לשפר את המוצרים והשירותים שהם מספקים לציבור. באמצעות שירותי אחסון אתרים בישראל הם מצליחים להישאר רלוונטיים ולהצליח.

חכו רגע.. מה זה אחסון אתרים?

אחסון אתרים הוא כמו הבית של החומרה של האינטרנט וכל חבילת אחסון שונה מהאחרת-מכילה גודל מסוים, מספקת תמיכה, זמינות, אבטחה ועוד ברמות שונות, לכן, צריך כל בעל אתר לבחור בחבילת אחסון אתרים אשר מתאימה לצרכי העסק שלו.

מכיוון שמרבית בעלי העסקים אינם מבינים בנושא- בתשתית, בתפעול האתר וכו' הם פונים אל חברות מקצועיות אשר מספקות שירותי אחסון אתרים- בצורה זו יכולים בעלי האתרים להתמקד בתכנים של האתר ולא לבזבז אנרגיות, זמן ומשאבים כספיים (שכן אינם צריכים לרכוש את התוכנות והחומרות ואינם צריכים לתחזק אותן).

אני מתלבט- לאחסן את האתר שלי בחו"ל או בארץ?

ישנם שיקולים שונים אשר משפיעים על בחירת שירותי האחסון ואין ממש תשובה חד משמעית לשאלה- מה עדיף- לקבל שירותי אחסון אתר מחברה בארץ או לקבל שירות אחסון אתר מחברה בחו"ל. על כן יש לבחון כל מקרה לגופו. באמצעות בחינת מספר פרמטרים מרכזיים יהיה ניתן לבצע את הבחירה הנכונה. הפרמטרים שיש לקחת בחשבון הם- המחיר של השירות, מהירות הגלישה ושירות הלקוחות.

*מחיר השירות- במרבית המקרים מחיר השירות הוא זה שיכריע את הכף- ניתן למצוא מגוון הצעות מחיר בשוק אחסון האתרים- ניתן לקבל שירות משרתים ברוסיה, משרתים במזרח הרחוק, משרתים בארה"ב או משרתים באירופה. כיום, מתמודד תחום אחסון האתרים בארץ בעיקר עם ארה"ב אשר מציעה לבעלי העסקים מחירים נמוכים יותר מהמחירים שמציעות החברות הישראליות. יש לציין כי במהלך השנים האחרונות הצטמצמו פערי המחירים.

*מהירות הגלישה- מהירות הגלישה משפיעה גם היא על בחירת החברה אשר מספקת שירותים שכן מהירות הגלישה הינה חשובה ביותר- בעיקר במקרים בהם האתר מכיל נפח רב או מתכנן לקבל גולשים רבים. מעבר לזאת, חשובה מהירות הגלישה גם למנועי החיפוש אשר אחראיים על הדרוג של האתר (מיקומו בתוצאות החיפוש. כידוע- כל האתרים שואפים להופיע בעמודים הראשונים של תוצאות החיפוש על מנת להגיע לחשיפה המרבית). מהירות הגלישה משפיעה באופן ניכר גם על הגולשים שכן מרביתם לא ירצו לחכות לעליית האתר זמן ממושך יותר מפרק הזמן לו הם רגילים. משום שהמידע אשר עובר מארה"ב לישראל עובר דרך ארוכה יותר- יהיה זמן התגובה של השרתים בארה"ב איטי יותר מהזמן של מגוון השרתים הישראלים.

*שירות לקוחות- שירות הלקוחות של אחסון האתרים בארץ השתפר מאוד במהלך השנים האחרונות וניתן לראות כי הוא זהה לשירות שמציעים אתרי האחסון בארה"ב. יתרון בו מחזיקים האתרים הישראלים הוא שעות הפעילות- שכן שירות הלקוחות של ארה"ב עשוי לעבוד בזמנים שונים מעט בשל הפרש השעות. מעבר לזאת, התמיכה שמספקות החברות בארה"ב ניתנת בשפה האנגלית.

קבלת החלטה

אם אתם מתלבטים בין קבלת שירות מחברה בארה"ב לבין קבלת שירות מחברה בארץ מומלץ עבורכם לבחון את היתרונות והחסרונות של כל שירות תוך התמקדות בשלושת הפרמטרים שהוזכרו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *