עסק או ארגון אינו יכול לאפשר לעצמו חוסר יעילות בהנעת העסק וקבלת החלטות שגויות,משום שאין לו את הכלים או פתרונות המחשוב הנכונים להגעה למסקנה לגבי האסטרטגיה והצעדים הנכונים לעסק. נכון להיום, מאחורי כל ארגון מצליח עומדת מערכת מידע ופתרונות מחשוב חכמים המאפשרים לו להיות כזה.

פתרונות של מחשוב- מה זה אומר?

יש חברות רבות שמספקות פתרונות של מחשוב ופעמים רבות,חברה מומחית במתן פתרון או סט פתרונות ספציפיים ושונים מחברות אחרות, העוסקות בתחום. נכון להיום כל הנתונים של הארגון מוזנים אל המחשב ונשמרים באמצעות תוכנות מחשב שונות. התוכנה או התוכנות, שמשמשות את בעלי העסק עוזרות לו לתכנן את הצעדים העתידיים של העסק בצורה נכונה וחכמה, אם מבחינת אותה אסטרטגיה בה הוא מחליט לנקוט או אם מבחינת הארגון בעסק. מערכת המחשוב כיום, היא חלק אינטגרלי מכל עסק וארגון ופתרונות מחשוב הם חלק בלתי נפרד מהעסק.

פתרונות מחשוב- אתר וקידום

אתר האינטרנט של החברה הוא כרטיס הביקור שלה. אם בעבר רוב החברות הקימו אתר אינטרנט על מנת להראות שהם מכירים בחידוש שנקרא רשת האינטרנט, כיום חברה ללא אתר אינטרנט היא חברה שאינה קיימת. אך כאן לא נגמר הסיפור. בעבר, רוב החברות הציגו אתרי אינטרנט תדמיתיים מרשימים, ששיקפו את רוח החברה ואותו "מניפסט" בו היא החזיקה, כיום אתר האינטרנט של חברות וארגונים שונים הוא אתר שחייב לספק ללקוח את כל המידע בו הוא מעוניין, להציע לו שירות לקוחות, הרשמה לניוזלטר ועוד. בנוסף, ארגונים שמעוניינים להתקדם ולהצליח חייבים לשכור את שירותיהם של מומחים בתחום פתרונות מחשוב לעסקים חכמים, שיאפשרו להם (זאת מלבד בניית אתרי אינטרנט חכמים שמותאמים אישית ללקוח ולקהל הגולשים וקידום האתר) גם אפשרות לניתוח יעיל של נתונים שונים של העסק וקבלת החלטות נכונות לארגון.

אם עד היום רוב החברות השתמשו בכל מיני תוכנות, כמו למשקל אקסל, מערכות מדף, כמו ERP וכל מיני תוכנות נוספות אליהם מזינים מידע ושולפים את אותו מידע בצורה ובזמן בו זקוקים לו, כיום רוב החברות בוחרות פתרון מחשוב חדשני שנקרא BI, בינה עסקית. מערכת זו מחלצת את כל המידע הדרוש לארגון מכל מאגרי המידע הקיימים, ניתוח נתונים עסקיים ואיתור תובנות עסקיות,העוזרים לארגון להתפתח. כך שכל מה שתצטרכו לקבל על בסיס תובנות אלו הוא את ההחלטות הנכונות לארגון. כאן מדובר על אחד מפתרונות המחשוב היעילים, אם לא לומר הגאוניים ביותר של העשור האחרון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *