המחשב הוא היום כלי העבודה העיקר של רבים מאתנו, כלי שבלעדיו לא ניתן לתקשר עם לקוחות, ספקים, משקיעים ובלל כל מי שקשור למקום העבודה או לעסק. במחשב יש לנו תוכנות שונות, אפשרות לייצר קבצים שונים וכדומה, אך מסתבר שתפקידו של המחשב [כמוצר פיזי] הולך וקטן, ובשנים הקרובות הוא יהיה רק כלי בשביל להגיע דרכו לענן. ומה זה אומר ענן? הענן הוא רשת האינטרנט שכיום יותר ויותר מידע נאגר בה מאשר במחשבים עצמם, וחברות כמו גוגל, דרופבוקס, מייקרוסופט ודומיהן מאפשרות להעלות את כל המידע שיש לנו לרשת כך שניתן לגשת אליו מכל מקום בעולם. גם תוכנות כדוגמת מערכת CRM קיימות היום בגרסת האונליין.

מהי מערכת ה-CRM?

מערכת CRM הינה מערכת לניהול קשרי לקוחות, מערכת אשר אוגרת בתוכה מידע על הלקוחות שלנו כך שאנו יכולים בכל זמן לדעת מה הייתה ההתקשרות האחרונה שלנו עם לקוח ספציפי? מה הוא קנה? איזה מחיר נתנו לו? אילו פרטים כדאי לנו לדעת עליו בשביל למקסם מולו את המכירות? וכמובן איך ניתן לפרסם ללקוח באופן ממוקד? את כל אלו ועוד אוגרת המערכת, ופעם כפי שציינו הייתה זו תוכנת מחשב שעושה את זה, וכיום כל המידע "באוויר" מה שאומר שניתן להיכנס למערכת כזו מכל מקום בעולם ובכל זמן שהוא ולייעל את העבודה.

יתרונות

כפי שציינו מערכת CRM אונליין הינה מערכת אשר קיימת ברשת האינטרנט, וכל מה שנדרש הוא כניסה אליה על ידי שם משתמש וסיסמה ולאחר מכן כל המידע גלוי. היתרון הראשון כפי שציינו הוא היכולת להיכנס למערכת מכל מקום ומכל מכשיר שיש לו חיבור לאינטרנט כך שאם אנו נמצאים בפגישה עסקית בחו"ל ויש לנו אייפון, נוכל להתכונן אל הפגישה הזו על ידי כניסה פשוטה לאינטרנט מהמכשיר, וישנן אף מערכות שיש להן אפליקציות לנייד מה שעוד יותר מקל על העניין. יתרון נוסף הוא שכל אחד מהעובדים שיש לו את הסיסמה יכול להיכנס למערכת, וכך לא צריך לעשות את הכול מחשב אחד אלא ניתן לחלק את העבודה בין העובדים השונים.

מרכיבי המערכת

אז ראשית המערכת הזו מאפשרת לצוות המכירות להכיר טוב יותר את הלקוחות עוד לפני שפונים אליהם [מדובר כמובן על לקוחות שקיימים] וכך להבין מהם הצרכים שלהם ולמקד את המכירה. שנית, ניתן בעזרתה לאתר את הלקוחות הרווחיים ביותר ואילו עם היכולות הכלכליות הגדולות יותר ולהציע להם יותר שירותים או מוצרים שרלוונטיים אליהם, ושלישית, ניתן בעזרת המערכת להפיק קמפיינים שיווקיים איכותיים יותר ומה שחשוב יותר ממוקדים יותר כך שבסופו של יום תגדל כמות המכירות וניתן יהיה לייצר הכנסה גדולה יותר. אין ספק שזו היא מערכת הנדרשת בכל עסק, ועדיף כמובן שהיא תהיה מערכת און ליין ולא תוכנת מחשב.

לפרטים נוספים כנסו לאתר Bizmo מערכת CRM מתקדמת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *